siesiku pilis

Turistai – miesto džiaugsmas ar skausmas?

Vienas populiariausių būdų, kaip valstybė stengiasi uždirbti daugiau pinigų ir pagerinti savo įvaizdį yra turizmas. Kai kurie žmonės džiaugiasi pamatę daugiau svetimšalių savo miestuose, kitiems jie tampa galvos skausmas. Kuo turistai padeda ir kenkia?
Vietinia verslai. Turbūt pats svarbiausias pliusas yra tai, kad jie atneša pelno vietiniams verslams. Kuo daugiau turistų, tuo daugiau reikia darbo vietų ir atsiranda naujų viešbučių, restoranų, kavinių, įvairių laisvalaikio praleidimo vietų, kurioms reikia darbuotojų. Tačiau šie darbai dažniausiai išlieka sezoniniai, todėl jų atlyginimai nebūna labai geri. Dėl atvykstančiųjų dažnai yra padidinamos kainos ir nors iš to valstybė gauna pajamų, tačiau tai kenkia vietiniams gyventojams. Taip pat jei atvyksta daugiau turistų nei buvo tikėtasi, verslai gali neturėti tiek išteklių jais pasirūpinti ir tai kenkia jų įvaizdžiui.

Kontaktas su vietiniais. Turizmas yra puikus būdas šalies žmonėms susipažinti su kitomis kultūromis ir parodyti savo tradicijas net neišvykus iš savo gyvenamosios vietos. Tačiau dažnai tradicijos komercializuojamos ir prisimenamos tik norint gauti pinigų, taip pat gali būti susikirtimas tarp skirtingų kultūrų. Jei turistų atvyksta labai daug, vietiniai netenka savo privatumo ir gali imti jaustis užguiti. Bet jeigu atvykstančių žmonių kiekis yra tinkamas, žmonės gali imti labiau didžiuotis ir gėrėtis savo šalimi.

Miestai. Atvykstant daug turistų, miestų savivaldybė gali pradėti gerinti infrastruktūrą. Tačiau padaugėjus žmonių mieste, gali padidėti ir užterštumo ir nusikaltimų skaičius. Užterštumas didėja dėl padidėjusio automobilių skaičiaus, netinkamo turistų elgesio. O iš nusikaltimų gali padidėti vagysčių, užpuolimų, netyčinių nusižengimų, kylančių iš turistų nesusipažinimo su vietiniais įstatymais. Centrinės gatvės gali tapti nepraeinamomis, nes jomis visuomet eis turistai.

Šalies įvaizdis. Kuomet šalis tampa daugiau žinoma užsienyje, gerėja šalies įvaizdis. Daugiau atvykstančių žmonių generuoja daugiau pajamų valstybei. Iš turizmo gauti pinigai gali padėti atgaivinti parkus, nacionalinius rezervatus, ir tai dar labiau kels šalies įvaizdį. Tačiau šios vietos gali būti ir niokojami turistų, jeigu jiems nėra nustatytos griežtos taisyklės. Nors bus gaunama daugiau pajamų, bet daugiau įmonių gali atsirasti iš užsienio ir tuomet pajamos eis į kitą šalį. Galiausiai šalis gali išeiti iš mados ir turistų sumažės.

Turizmas daro įtaką ekonomikai, socialinei aplinkai, kultūrai ir aplinkai. Teisingai subalansavus jis gali atnešti pajamų valstybei, padėti vietiniams gyventojams ir kelti šalies įvaizdį ir miestų kokybę.

FacebookGoogle+TwitterPinterestStumbleUpontumblrLinkedInDiggEmail

Komentarai

komentarai