3mv

Kaip atnaujinti virtuvės stalviršius?

Virtuvės stalviršis yra vienas pagrindinių virtuvės acentų, jei jis senas ir nusidėvėjęs – pati virtuvė tampa mažiau patraukli. Atnaujinus stalviršį atrodys, kad buvo atnaujinta visa virtuvė. Prieš imantis naujinimo darbų, įkvėpimo galima pasisemti pavarčius virtuvės dizaino katalogus.

Reiktų rinktis tokį stalviršį, kuris tiktų prie esamų virtuvės baldų ir spalvų. Jei sugalvosite kreiptis į profesionalus, patartina pasikonsultuoti bent su dviejomis įmonėmis, kad galėtumėte įvertinti jų siūlymus ir išsirinkti geriausią sprendimą. Taip pat nusistatykite biudžetą, kiek galėsite sau leisti naujam stalviršiui.

Dažai

Tapyba ant laminuoto stalviršio yra gan pigus būdas atsinaujinti, taip pat neužims daug laiko. Galima išsirinkti dažus, kurie imituoja natūralaus granito spalvas, išvaizda mažai skirsis. Svarbu kruopsčiai nušveisti, nuvalyti stalviršio paviršių prieš pradedant jį dažyti. Norint apsaugoti nudažytą stalviršį, reiktų padengti skaidriu poliuretanu, kuris padės išlaikyti naują išvaizdą.

Natūralus akmuo

Nors natūralus granitas yra gan brangus, jis vertinamas kaip viena geriausių medžiagų stalviršio gamybai. Nėra dviejų vienodų granito plokščių – visos yra skirtingos, su vis kitokia tekstūra. Natūralios granito spalvos yra ruda, juoda, auksinė ir balta. Kaip alternatyvą granitui, galima naudoti marmurą, muilo akmenį ir kalkakmenį. Kadangi akmuo yra sunkus ir keitimo procesas pakankamai sudėtingas, nepatartina šių darbų atlikti patiems.

Laminatas

Laminatas yra įvairių spalvų, raštų ir puikiai tinka virtuvės dekorui. Laminatas imituoja natūralaus akmens, bambuko ir medienos išvaizdą. Laminatas patvarus, patrauklus ir nereikalauja didelio biudžeto. Jis taip pat atsparus drėgmei ir lengvai nuvalomos dėmės. Laminatas gali būti įrengtas ant seno stalviršio paviršiaus.

Ekologija

Ekologiški stalviršiai gaminami iš perdirbtos ir pakankamai tvirtos medžiagos. Perdirbto popieriaus stalviršiai gali skambėti nepatikimai, tačiau perdirbtas popierius sumaišytas su dervos rišikliu, sukuria tvirtą medžiagą. Galima rinkti medinius stalviršius, tokie stalviršiai prideda žavesio, jaukumo. Dar vienas variantas – perdirbtas stiklas. Atrodo patraukliai, tačiau ir kainuoja daugiau.

Keraminės plytelės

Keraminės plytelės yra gana ekonomiškas variantas. Toks paviršius atsparus karščiui. Galima rinktis iš daugybės spalvų, atspalvių bei raštų. Tačiau reikia nepamiršti, kad plytelės yra linkusios skilinėti ir pasižymi mažiu atsparumu smūgiams. Plytelės reikalauja kruopštaus valymo – arbatos, kavos, sulčių, vyšnių ar spanguolių dėmės sunkiau nusivalo. Nerekomenduojama šeimoms su mažais vaikais.

Betonas

Betonas – pramoninio stiliaus sprendimas Jūsų virtuvei. Dažniausiai tai renkasi loftų savininkai, taip pat tie, kurie mėgsta minimalistinį stilių bute. Galima susikurti išskirtinį stalviršį, pasinaudojant spalvine tekstūros štampavimo technika. Betoną galima maišyti su kitomis medžiagomis – akmenukais, stiklu. Betono stalviršiai neatsparūs įbrėžimams ir dėmėms.

FacebookGoogle+TwitterPinterestStumbleUpontumblrLinkedInDiggEmail

Komentarai

komentarai