automobiliu vagystes

Ar reikia bijoti automobilio vagystės?

KurGyvenu.lt turimais duomenimis, rečiau automobilių vagystės įvykdomos miesto centre, nes ten didesnis judėjimas, daugiau kamerų, todėl svetimu turtu nusprendę papiktnaudžiauti asmenys tokias veikas gali vykdyti kiek sudėtingiau.

Taip pat rečiau automobiliai dingsta iš  saugomų aikštelių bei garažų. Tiesa, reikia pripažinti, jog tokią vietą automobiliui palikti gali sau leisti ne visi gyventojai, nemažoje Vilniaus dalyje jų trūksta.

Remaintis praėjusių metų automobilių vagysčių Vilniuje ir Kaune duomenimis, kol kas automobilių vagystėmis „pirmauja“ Kaunas. Vilnius, nors ir yra daug didesnis miestas, atsilieka 15 vagysčių.

Per vienerių metų periodą buvo įvykdyta 291 vagystė Vilniuje.  Daugiausia jų buvo Verkių mikrorajone, kur buvo pavogti 28 automobiliai. Antras pagal didžiausią automobilių vagysčių skaičių mikrorajonas yra Pašilaičiai (22), o mažiausiai automobilių buvo pavogta Senamiestyje (2). Pagal surinktus duomenis galima matyti, kad daugiausia vagysčių įvyksta vasario (34), gegužės (43) ir spalio (42) mėnesiais.

Kaune tuo pat metu įvyko 306 automobilių vagystės. Daugiausia automobilių buvo pavogta Šilainių mikrorajone – net 85. Toliau po lygiai – 45 vagystes buvo įvykdyta Dainavos ir Eigulių mikrorajonuose. Galima matyti, kad tai yra daug daugiau negu Vilniuje. Mažiausiai dingusių automobilių buvo Panemunės mikrorajone (5). Vagysčių skaičius per laikotarpį kito nuo 19 iki 34, daugiausiai pavogta automobilių buvo balandį (34) ir lapkritį (33).

Žvelgiant į duomenis galima matyti, kad Lietuvoje vis dar įvyksta gan daug automobilių vagysčių. Stengiantis tam užkirsti kelią, turėtų būti įrengta daugiau saugomų stovėjimo aikštelių bei garažų, pagerinta dabartinė apsauga, taip pat sulaukti didesnio miestiečio susirūpinimo pranešant nusikaltimus ir stengiantis jiems užkirsti kelią – pasirūpinant savo paties automobiliu.

Kita vertus, analizuojant  pastarųjų metų Statistikos departamento duomenis, nusikalstamų veikų skaičius, susijęs su automobilių vagystėmis, mažėja.

Nepamirškite, jog užsukę į www.kurgyvenu.lt ir įvedę savo adresą, galite sužinoti, kiek kokių nusikaltimų įvykdoma 500 m atstumu aplink jūsų namą.

FacebookGoogle+TwitterPinterestStumbleUpontumblrLinkedInDiggEmail

Komentarai

komentarai