DFHJFGJ (46)

Artėja šildymo sezonas, o pastatai Lietuvoje – vis dar seni ir nerenovuoti

Net 78,1 proc. Lietuvosžmonių gyvena nerenovuotuose arba labai prastos šiluminės izoliacijos senos statybos daugiabučiuose namuose ir tik 21,9 proc.  gali džiaugtis kokybišku gyvenimu naujuose arba renovuotuose pastatuose. Šie skaičiai ne tik paaiškina kiekvieną žiemą kylančias audringas diskusijas dėl didelių sąskaitų už šildymą, bet ir klausimus dėl renovacijos naudos.

Architektai ir urbanistai jau dabar skalambija varpais perspėdami, jog tradiciniai daugiabučių rajonai pamažu bus pasmerkti nykimui, nes žmonėms patrauklesni yra renovuojami butai, kurie padeda taupyti. Daugeliu atveju renovacija padeda sumažinti sąskaitas už šildymą, o ir namuose, per didžiuosius šalčius, nebereikia kalenti dantimis.

Tačiau praėjus žiemai ir atkalenus dantimis, vasarą žmonės jau pamiršta apie šalčius ir pradeda skaičiuoti pinigus – gal visgi renovacija neapsimoka? Juk tiek jai reikės išleisti…

Labiausiai renovacija patinka tiems, kurie tikisi kažkuriuo metu savo butą parduoti. Būstas atnaujintame name dažnai pritraukia daugiau pirkėjų, kurie būna susirūpinę ateities mokesčių sąskaitomis bei tuos, kuriems svarbu ekologiškumas.

sildymo kainos

Šaltinis: Lietuvos Šilumos tiekėjų asociacija

Pagal paveikslą galima matyti, kad naujos statybos ir renovuoti namai gali padėti daug sutaupyti. Žadama, jog jau pavasarį bus pradėti renovacijos darbai prie daugiau nei 600 senų daugiabučių, o ir naujų nekilnojamojo turto projektų vystytojai – nesnaudžia, siūlydami galimybę įsigyti butus naujuose, šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdui pritaikytuose namuose.

Renovacija gali nepasiekti savo tikslo jei naudojamos prastos medžiagos, rangovas neturi patirties ar nėra patikimas, sutarta kaina nėra tinkamiausia. Taip pat tai gali skaldyti namo bendruomenę, nes užtenka 51% pritarti namo renovacijai ir jau likusieji turės nori nenori prisidėti prie būsimų išlaidų. O tai kai kuriems gali būti sunku padaryti, jeigu jie turi numatytą mėnesio biudžetą ir negali išleisti daugiau. Pinigai, skirti būsto išlaikymui turės būti atiduoti rangovams, nes 1m2 atnaujinimas kainuoja apie 300Lt. Taip pat ne visiems patinka grįžus namo įžengti į statybų aikštelę.

Pastato atnaujinimas yra sunkus sprendimas, nes visuomet gali likti nepatenkintų, visuomet kažkas nenorės pokyčių. Tačiau jei jie vykdomi teisingai, pokyčiai turėtų būti į gerą – namai turėtų tapti ekologiškesni ir labiau taupyti pinigus.

FacebookGoogle+TwitterPinterestStumbleUpontumblrLinkedInDiggEmail

Komentarai

komentarai