kaip kraustytis

Ką prisiminti kraustantis iš vieno miesto į kitą?

Kiekvienam gyvenime bent kartą tenka kraustytis – ar išvykstant ilgesniam laikui gyventi į kitą miestą, išvykus studijuoti ar tiesiog apskritai persikeliant kitur visam laikui. Tai yra laikas, kupinas streso ir daug darbų, todėl nenuostabu, kad kai kurie dalykai gali prasprūsti nepastebėti.

Susikaupę daiktai. Gyvenant vienoje vietoje ilgesnį laiką pradeda kauptis daiktai ir ne visi iš jų naudojami nuolatos (pvz. sezoniniai drabužiai). Priešingai negu prieš trumpesnes keliones, kraustymasis, o ypač daiktų pakavimas užtruks gan ilgai.
Likus kelioms savaitėms iki išsikraustymo, reiktų pradėti pakuoti šiuo metu nereikalingus daiktus, patikrinti palėpę, rūsį, sklypą ir visas vietas, kur gali būti užsilikę daiktai. Susikaupusius daiktus, kurių nenorite vežti galima paaukoti labdarai, surengti blusturgį ar atiduoti.

Maistas. Šaldytuvą taip pat reiktų pradėti tuštinti. Pradėti reiktų nuo šaldytų produktų, nes juos bus sunku persivežti. Galima sumažinti perkamų prekių kiekį, kad vėl neprisikauptų šaldytuvas. Likus 24 valandoms iki persikraustymo šaldytuvas turėtų būti jau atšildytas ir paliktas pastovėti. Taip pat galima pasiruošti maisto persikraustymo dienai, nes tikrai nesinorės gaminti po tokios ilgos dienos.

Pakavimas. Likus kelioms savaitėms iki kraustymosi reiktų pradėti rinkti dėžes ir galvoti iš kur jas gauti. Dažnai statybinės įmonės, parduotuvės turi užsilikusių dėžių ir gali atiduoti, tačiau reikia pagalvoti ir kaip atsikratysite dėžių po kraustymosi – gal jas galima perdirbti? Laikraščiai irgi yra patogūs, nes į juos galima suvynioti dūžtančius daiktus. Svarbu pakuojant sužymėti dėžes, kad žinotumėte į kuriuos kambarius jas nešti neatidarius. Taip pat svarbu nenaudoti tokių dėžių, kurias bus vėliau nepatogu nešti bei dėkite prietaisus ir jų laidus į tą pačią dėžę, o ne atskirai.

Įvairios įstaigos. Nepamirškite apie adreso pakeitimą pranešti svarbioms institucijoms, tokioms kaip bankas, draudimas, telefono kompanija, komunalinių įmonės, televizijos įmonės, paštas. Kelios savaitės po persikraustymo galima paprašyti kaimynų, kad vis patikrintų jūsų paštą, nes užsilikę siuntiniai dar gali eiti į seną adresą. Reiktų pranešti ir įvairiems sporto klubams, baseinams, kad persikeliate, ir prenumeruojamų žurnalų ir laikraščių redakcijoms, kad siųstų jau nauju adresu. Taip pat reiktų perregistruoti medicininius įrašus ir vaikų mokyklinius įrašus. Jeigu kitame mieste kitoks klimatas, nuvežkite savo automobilį pas mechaniką, kad žinotumėte, kaip juo rūpintis.

Dar keli patarimai. Prieš persikraustant reiktų nuvažiuoti į naują vietą ir geriau su ja susipažinti, pasivaikščioti aplink. Taip pat reiktų išmatuoti naują vietą ir duris – ar tilps baldai. Biudžeto nusistatymas padeda apie viską pagalvoti – ar kraustysitės patys, ar užsakinėsit įmonę. Jeigu šiuo metu dar yra nuoma, nuomotojui reiktų prieš mėnesį pranešti. Jei reikia daugiau laiko prieš persikeliant, užsisakykit viešbutį iš anksto. Galiausiai reiktų palikti raktus ir visas jų kopijas.

Persikraustymas yra svarbus žingsnis gyvenime, tačiau reiktų nepamiršti, kad tai gali būti linksma patirtis. Apie viską pagalvojus, persikraustymas turėtų praeiti be priekaištų.

FacebookGoogle+TwitterPinterestStumbleUpontumblrLinkedInDiggEmail

Komentarai

komentarai