interjeras (13)

Spalvų ratas originaliam namų dekorui

Sparčiai artėjant šiltajam metų sezonui, atgimstant gamtai ir vėl viskam imant dabintis sodriomis spalvomis, taip ir kyla noras atnaujinti savo namus, suteikti jiems jaukumo, naujų spalvinių gamų, gaivos ir lengvumo. Kaip tai padaryti skoningai pačiam be dizainerio koloristo pagalbos?

Kaip tinkamai suderinti sienų spalvas su baldais, baldus su aksesuarais ir t.t.? Tam www.fejosnamai.lt kolektyvas siūlo pasitelkti ypatingąjį spalvų ratą, su kuriuo netrukus supažindinsime!

Spalvų ratas gimė Vokietijoje menininko Johano Volfgango Gėtės, kuris nagrinėjo psichologinius, estetinius ir simbolinius spalvininkystės dėsnius, namuose. Spalvos rato esmę sudaro pirminės trys spalvos – raudona, mėlyna ir geltona.

Pačių pagrindinių spalvų neįmanoma gauti maišant kitas spalvas, tačiau būtent jas maišant tarpusavyje, išgaunami patys įvairiausi atspalviai bei nauji spalvynai, kitaip dar vadinami antrinėmis ir tretinėmis spalvomis.

interjeras (14)

Taigi kaip šį spalvų ratą pritaikyti kuriant namų interjerą harmoningai? Pateikiame spalvų ratą su lietuviškais atitikmenimis, kad juo vadovautis būtų kur kas paprasčiau. Pateikiame pagrindines taisykles kartu su pavyzdžiais, padėsiančiais patiems susikurti jaukų, kupiną harmonijos ir spalvų interjerą tiek miegamajame, tiek svetainėje, virtuvėje ar kitame jaukiame namų kampelyje:

spalvu-ratas

Spalvos, esančios šalia viena kitos (pvz.: geltona ir gelsvai oranžinė, geltona ir gelsvai žalia, violetinė ir melsvai violetinė)

interjeras (1)

interjeras (2)

interjeras (3)

Spalvos, tarp kurių yra 90 laipsnių kampas (pvz.: žalia ir oranžinė)

interjeras (4)

Spalvos, esančios priešingose rato pusėse (pvz.: geltona ir violetinė, raudona ir žalia)

interjeras (5)

interjeras (6)

Spalvos, sudarančios T formą (pvz.: geltona, violetinė ir rausvai oranžinė)

interjeras (7)

Spalvos, sudarančios X formą (pvz.: geltona, violetinė, mėlyna ir gelsvai oranžinė)

interjeras (8)

Kadangi ruda, balta ir juoda spalvos yra neutralios, jas galite derinti su bet kuriomis kitomis spalvomis.

interjeras (9)

interjeras (10)

interjeras (11)

interjeras (12)

Tam, kad savo namus paverstumėte tikra poilsio oaze, tiesiog išsirinkite savo mėgstamiausias spalvas, pasitikrinkite, su kokiomis kitomis spalvų paletėmis jos labiausiai dera ir imkitės kurti! Įvairūs spalvingi ir išraiškingi akcentai tik pagyvins interjerą.

Fejosnamai.lt informacija

FacebookGoogle+TwitterPinterestStumbleUpontumblrLinkedInDiggEmail

Komentarai

komentarai