checklist-700x400

Į ką atkreipti dėmesį ieškant buto nuomai?

Dažnai manoma, kad svarbiausias kriterijus vartant būsto nuomos pasiūlymus yra kaina. Tačiau nuomojantis būstą reiktų atkreipti dėmesį ir į kitus aspektus. Tokius, kaip, pavyzdžiui, aukštas, kuriame yra butas, apstatymas ar susisiekimas.

Nuomojamo būsto vieta. Renkantis būstą, svarbu atkreipti dėmesį į savo gyvenimo būdą bei tai, ar bus patogu patekti į skirtingas miesto vietas. Galima ieškoti nuomos pasiūlymų pagal nuotolį iki darbo vietos, mokymosi įstaigos. Jei patinka socialus gyvenimo būdas ir netrukdo triukšmas, galima rinktis vietą esančią miesto centre. Jei yra svarbus grynas oras, nuomojamas būstas turėtų būti apsuptas gamtos – šalia parko, miškelio.

Taip pat reiktų pasidomėti, kur yra artimiausios parduotuvės, prekybos centrai, jei turite vaikų – ar netoliese yra mokyklų, darželių.

Nuomojamo būsto apstatymas. Reiktų atkreipti dėmesį, ar būstas yra apstatytas baldais bei būtiniausia buitine technika. Kitaip gali tekti pirktis baldus ar buitinę techniką ir išleisti daugiau pinigų nei buvo numatyta.

Ir atvirkščiai – jei turite baldus ir buitinę techniką, geriau yra ieškotis tuščio būsto, kurį galima būtų apsistatyti pagal savo skonį. Taip pat su nuomotojais reiktų susitarti, ką būsto interjere galima keisti ir ko ne.

Susisiekimas. Jeigu turite savo automobilį, patartina pasidomėti, ar aplinkinėse gatvėse piko metu susidaro spūstys, kokie yra galimi aplinkeliai, kokia kelių kokybė. Jeigu naudojatės viešuoju transportu, reiktų pasidomėti, kur yra artimiausios stotelės, kokiu dažnumu važiuoja troleibusai ar autobusai, kiek laiko užtrunka pasiekti reikiamas miesto vietas.

Aukštas, kuriame yra nuomojamas būstas. Dažniausiai tai nėra labai svarbus veiksnys, tačiau jei rengiamasi nuomotis pirmame aukšte, reikia atkreipti dėmesį, kad būtų sudėtos apsauginės žaliuzės ar grotos. Taip pat pirmame aukšte žiemą nuo žemės eina daugiau šalčio, o viršutiniame aukšte labiau jaučiasi vasaros karštis.

Akivaizdu, kad nuomojamo būsto reikalavimai būna paprastesni nei tuomet, kai būstą norima pirkti. Nuoma yra patogi alternatyva, kai nusipirkti nekilnojamą turtą nėra galimybės bei tuomet, kai norima išbandyti gyvenimą įvairiuose miesto rajonuose ar skirtinguose miestuose.

 

FacebookGoogle+TwitterPinterestStumbleUpontumblrLinkedInDiggEmail

Komentarai

komentarai