Pastaraisiais metais Lietuvoje šildymo kainos didėja. Ypač didmiesčių gyventojams. Sunku ką nors pakeisti, jeigu to nekontroliuoji. Tačiau ar iš tiesų negalime kontroliuoti savo buto ar namo šildymo kainų?
Tiesiogiai ne, tačiau netiesiogiai galime! Pateikiame keletą paprastų būdų, kaip tai padaryti:
1. įrenkite šilumą atspindinčius ekranus už radiatorių;
2. neužstatykite radiatorių;
3. pakeiskite arba sandarinkite langus;
4. įstiklinkite balkonus ir lodžijas.
Yra dar vienas metodas, kuriuo galite pasinaudoti. Tačiau jis skirtas gyventojams, kurie ruošiasi pirkti ar nuomotis nekilnojamąjį turtą.
Šildymo kainos skiriasi net greta esančiuose namuose. Tų pačių metų statybos, konstrukcijos ir netgi tos pačios statybos bendrovės. Konkretų pavyzdį galite pasižiūrėti patys – M. Jankaus g. 12 ir M. Jankaus g. 14 (Vilnius). Pirmojo daugiabučio vidutinė sezono kaina 2012 metais – 3,11 Lt už kv. m, antrojo – 2,51 Lt už kv. m. Taigi šių dviejų daugiabučių vidutinis mėnesio kainų skirtumas – 36 Lt, skaičiuojant 60 kv. m buto plotą.
Kitas pavyzdys – Santariškių g. 39F ir Santariškių g. 43 (Vilnius). Pirmojo daugiabučio vidutinė sezono kaina 2012 metais – 2,71 Lt už kv. m, antrojo – 2,53 Lt už kv. m. Skirtumas šiek tiek mažesnis, tačiau per mėnesį vis dėlto susidaro kainų skirtumas – 10,8 Lt, gyvenant 60 kv. m bute. Taip yra todėl, kad šilumos tiekėjai taiko skirtingas kainų formules. Pvz., šiluma daugiabučiams tiekiama skirtingomis trasomis ir pan. Portale KurGyvenu.lt be šildymo kainų ir jų palyginimo taip pat galite pasižiūrėti lankytojų įkeltas sąskaitas už šildymą.
Sąskaita už šildymą.
Daugiau lankytojų įkeltų sąskaitų už šildymą:
1. M. Jankaus g. 10, Vilnius
2. Partizanų g. 54, Kaunas
3. Volungės g. 7, Vilnius
4. Gurių g. 81, Vilnius
5. Santariškių g. 39F, Vilnius
Jeigu norite portale paskelbti savo sąskaitą už šildymą, tai galite padaryti suradę savo namą ar daugiabutį ir paspaudę nuorodą „Įkelti nuotraukas“.
Įkelti nuotraukas