daugiabuciai

Miestų vaiduokliai – renovuoti ar griauti?

Miestuose neretai galima pamatyti jau seniai apleistų, vos ne griūvančių pastatų, kurie atrodo vis dar laukia savo šeimininkų. Kai jie galiausiai kažkieno nuperkami, šeimininkams gali kilti abejonės – ar tvarkyti jį, renovuoti, ar vis dėl to griauti ir statyti naują?

Taupumas. Jeigu norite, kad namas būtų ekologiškas, kad taupiai būtų valdoma elektra ir šildymas, reiktų namą griauti ir statyti naują energetiškai efektyvų namą. Tai padės sutaupyti ir komunalinių mokesčių išlaidų. Tačiau jei galima leisti sau daugiau pinigų komunaliniams mokesčiams, gali užtekti tik renovuoti.

Nekilnojamo turto kokybė. Galbūt nekilnojamo turto kokybė tokia prasta, kad nieko kita neliks, tik tą namą griauti ir perstatyti iš naujo. Tačiau kartais kapitalinis remontas gali kainuoti pigiau. Bet tą gali pasakyti ir pats namas: jeigu jame kaupiasi pelėsis, yra prasti vamzdžiai, pamatai netinkami tuomet reikia griauti.

Namą reiktų griauti ir jeigu nepatinka vieta, kur jis stovi sklype, nes pradėjus renovuoti to pakeisti nebus galima. Geriau yra renovuoti ir jeigu tikitės perparduoti ir renovacijos kainą kompensuos būsima pardavimo kaina. Reikia nepamiršti, kad pasirinkus renovaciją, gali iškilti problemų ir vidury darbo ir tai bus nenumatytos išlaidos. Prieš darant sprendimą, reikia namą nuodugniai patikrinti.

Apgiuvę Kauno namaiSavivaldybė. Kai kurie namai yra saugomi ir jų gali neleisti griauti. Tuomet galbūt galima palikti kelias sienas ir tai vis tiek bus laikoma kapitaliniu remontu, tačiau tai jau reiktų tartis su savivaldybe. Nugriovus pastatą gali pasirodyti, kad toje pačioje vietoje kito pastato statyti nebegalima, nes galėjo per tą laikotarpį pasikeisti įstatymai dėl galimų atstumų dėl namų ir pan.

Svarbu nepamiršti, kad renovuojant ar griaunant pastatą atsižvelgti reikia ne tik į kainą, bet ir į laiką, išteklius ir aplinkos faktorius. Geriausia yra pasitarti su statybininkais ir architektais – jie turėtų pagelbėti priimant sprendimą.

FacebookGoogle+TwitterPinterestStumbleUpontumblrLinkedInDiggEmail

Komentarai

komentarai