DSC_0348

KurGyvenu.lt Lietuvos mokyklų ir gimnazijų reitingas

Lietuvoje yra per pusę tūkstančio mokyklų ir gimnazijų. Jos skiriasi mokymo kokybe, mokinių pažangumu, pasiektais rezultatais nacionaliniu mastu ir kitais kriterijais. Tačiau ar visada susimąstote, pagal ką renkatės mokyklą, į kurią eis jūsų vaikas? Ar tik pagal gyvenamąją vietą? Kodėl būtent šią mokyklą? Kaip palyginti dvi ar tris netoliese esančias mokyklas?

Neoficialus mokyklų reitingas, skaičiuojamas pagal moksleivių pasiekimus, pateikiamas www.kurgyvenu.lt portale. Prie kiekvieno pastato šalyje pateikiamas ne tik penkių artimiausių mokymo įstaigų sąrašas, bet ir jų reitingo balai.

Pasitikrinti mokyklos reitingą galite įvedę jai gretimą adresą, o norėdami įvertinti artimiausių mokyklų reitingą – įveskite savo adresą www.kurgyvenu.lt paieškos lauke.

Kaip reitinguojamos mokyklos?

Pirmoji reitingo sudedamoji dalis – valstybinių brandos egzaminų rezultatai.

Antroji reitingo sudedamoji dalis – abiturientų, gavusių aukščiausius valstybinių brandos egzaminų įvertinimus, dalis mokykloje. Pavyzdžiui, abiturientų, laikiusių lietuvių k. egzaminą ir gavusių daugiau kaip 90 balų nuo visų laikiusiųjų šį egzaminą

Trečioji reitingo sudedamoji dalis – abiturientai, įstoję pirmuoju pageidavimu į Lietuvos ir užsienio aukštąsias mokyklas. Kuo daugiau abiturientų įstojo pirmuoju pageidavimu, tuo geresnis gimnazijos ar mokyklos reitingas.

Tiesa, pagal turimus duomenis galėjome įvertinti tik pusę Lietuvos mokyklų ir gimnazijų, todėl nenustebkite, jei nerasite savosios. Deja, įvertinti visas mokymo įstaigas – nėra pakankamai duomenų. Kuo aukštesnis balas, tuo geriau įvertinta mokykla.

FacebookGoogle+TwitterPinterestStumbleUpontumblrLinkedInDiggEmail

Komentarai

komentarai