Kaune šildymo kainų atžvilgiu pigiausi Dainavos ir Šilainių rajonai

kainu vidurkis_Kaunas

Vertinant vidutines dviejų pastarųjų šildymo sezonų kainas, pigiausi Kauno rajonai šiuo atžvilgiu yra Dainava, Šilainiai ir Gričiupis. Čia vidutinė šildymo sezono kaina siekia apie 4,50 Lt už kvadratinį metrą ribą. Tiesa, tai kone litu daugiau nei mažiausia vidutinė Vilniaus rajono šildymo kaina. Tuo tarpu didžiausia vidutinė kaina Kaune – viršija net 6 Lt/kv. m. Brangiausiais rajonais, šildymo kainų atžvilgiu, galima vadinti Centrą, Petrašiūnus ir Panemunę.

Pavyzdžiui, Dainavos gyventojams vieno kvadratinio metro šildymas 2011-2012 m. sezono metu vidutiniškai kainavo 4,09 Lt, o 2012-2013 m. sezono vidutinė kaina už kvadratinį metrą buvo 4,40 Lt. Panašios vidutinės šildymo sezonų kainos buvo ir Šilainiuose. Čia jos siekė atitinkamai 4,39 Lt/kv. m bei 4,57 Lt/kv. m., o Gričiupyje – 4,68 Lt/kv. m ir 4,90 Lt/kv. m.

Tokius duomenis pateikė aktualios nekilnojamojo turto kokybės informacijos bei priemonių jai valdyti portalas Kurgyvenu.lt, renkantis bei analizuojantis duomenis iš valstybės bei savivaldybių institucijų, privačių įstaigų, teikiančių paslaugas gyventojams. Pasak portalo įkūrėjo Andriaus Gintalo, tai, jog į pigiausiųjų kategoriją pateko būtent šie rajonai – nestebina. Juose nemažai renovuotų, techniškai tvarkingesnių pastatų.

„Rajonai, kuriuose vidutinė šildymo kaina mažiausia, pasižymi tuo, jog net po kelis juose esančius daugiabučius – nuolat patenka į kiekvieną mėnesį Šilumos tiekėjų asociacijos sudaromus mažiausiai už šildymą mokančių pastatų sąrašus. Tiesa, nereikia pamiršti, jog mes skaičiavome vidutinę bendrą viso rajono šildymo kainą už 1 kvadratinį metrą. Nors kiekvienas konkretus namas gali už šildymą mokėti kiek daugiau arba mažiau, tačiau renkantis naują gyvenamąją vietą – šie duomenys verti apsvarstymo“, – sako Kurgyvenu.lt direktorius A. Gintalas.

Pasak jo, nemažą įtaką namo šilumos suvartojimui daro ne tik namo statybos metai, renovacija ar kasdienė priežiūra, pavyzdžiui, uždaromos laiptinės durys, bet ir tai, kaip konkrečiam namui tiekiama šiluma. „Šildymo kaina gali skirtis net ir gretimuose, panašaus tipo bei statybos laikotarpio namuose. Taip yra todėl, kad šilumos tiekėjai taiko skirtingas kainų formules, todėl, jog jie yra statyti pagal skirtingas technologijas, šiluma daugiabučiams tiekiama skirtingomis trasomis ir pan.”, – komentuoja Kurgyvenu.lt vadovas.

Brangiausiu rajonu, vertinant pagal šildymo kainas, tapo Panemunė. 2011-2012 m. šildymo sezono metu gyventojai vidutiniškai mokėjo po 5,88 Lt/kv. m, o 2012-2013 m. sezono vidutinė kaina už kvadratinį metrą buvo 6,49 Lt. Panaši situacija ir kituose brangiausiai už šilumą mokančiuose mikrorajonuose, tarp kurių patenka Petrašiūnai bei Centras. Visuose juose vidutinė šildymo kaina siekia arba gerokai viršija 6 Lt už kvadratinį metrą ribą.

Pasak nekilnojamojo turto rinką analizuojančio projekto Kurgyvenu.lt direktoriaus A. Gintalo, duomenys apie vidutines šildymo sezono kainas skirtinguose rajonuose buvo įvertinti sisteminant dviejų paskutinių šildymo sezonų, kurie truko apie šešis mėnesius, kainas, gautas iš šilumos tiekėjų. Vertinami buvo tik tie pastatai, kurie priskiriami gyvenamųjų namų kategorijai – tiek mažaaukščiai gyvenamieji pastatai, tiek daugiabučiai.

Kurgyvenu.lt gyventojams leidžia įvertinti ne tik jų gyvenamosios ar planuojamos gyvenamosios vietos šildymo kainas, tačiau ir nusikalstamumo lygmenį, oro užterštumą, demografinę padėtį, atstumą iki svarbiausių objektų ir pan. Norintieji palyginti du skirtingus pastatus bei įvertinti jų skirtumus tai gali padaryti čia: www.kurgyvenu.lt/palyginimas.

FacebookGoogle+TwitterPinterestStumbleUpontumblrLinkedInDiggEmail

Komentarai

komentarai