questions-you-should-ask-before-buying-a-house

Į ką atkreipti dėmesį perkant namą?

Tiems, kurie gyvena butuose kartais praslysta galvoje mintis, kad gal būtų visai gerai turėti namą – nuosavas sklypas, gali išsitiesti hamaką, turėti savo sodelį. Kitiems tai yra puiki investicija į nekilnojamą turtą. Kad ir kaip būtų, yra keli dalykai, apie kuriuos reiktų pagalvoti prieš perkant tokį būstą.

Kaina. Tai turbūt yra svarbiausias dalykas. Reiktų atkreipti dėmesį, ar kaina yra ne per didelė pagal namo kokybę, rajoną, kuriame yra namas. Kartais nusipirkus namą, gali tekti sužinoti, kad kaina buvo didesnė nei aplinkinių namų, nors nuo jų jis nelabai skiriasi. Kad taip neapsigauti galima pasitikrinti kokia yra vidutinė gatvės nekilnojamo turto vertė. Taip pat labai svarbu žinoti, kiek galite išleisti.

Būtina apdaila. Išleidus pinigus būstui, gali tekti dar investuoti į namo išvaizdą ir vidų. Prieš perkant reiktų pasitikrinti kelis dalykus, tokius kaip ar stogo nereikia keisti, ar nereikia šiltinti sienų, ar vamzdžiai neprakiurę, ar nereikia keisti langų. Nepasitikrinus to prieš perkant, gali tekti išleisti tiek pinigų, kad būtų pusė namo.

Mokesčiai. Reiktų susižinoti, kokie yra vidutiniai gatvėje mokami mokesčiai už vandenį, elektrą. Galbūt kaina yra gera, tačiau jūs pralošite ant mokesčių. Miesto centre mokesčiai būna didesni. Taip pat galbūt perkate namą kaimynystėje, kuri turi bendruomenę ir prezidentą, kurie renka kasmetinį mokestį ar kažką panašaus.

vacant-land-behind-the-house

Sklypas. Žmonės perka namą dėl esančio kiemo, galimybės turėti sodą, atsipalaidavimo vietą. Tačiau jei jis apaugęs, jo neįmanoma sutvarkyti ar jame pilna saugotinų medžių ir kitų augalų, kurių negalima išpjauti, galbūt vertėtų pasiieškoti kito varianto. Taip pat reiktų prisiminti, kad visą sklypą teks tvarkyti jums arba jūsų pasamdytam žmogui.

Aplinka. Ne visiems patinka gyventi prie pat gatvės, centre ar priemiestyje. Prieš perkant namą, reiktų nuspręsti, kokioje vietoje norėsite gyventi. Taip pat, jei yra mokyklinio amžiaus vaikų, ar yra netoliese stotelės, mokyklos. Taip pat reikia prisiminti, kad gera vieta visuomet liks, o namo vertę galima keisti. Taigi yra geriau pirkti prastesnį namą geresnėje vietoje nei geresnį namą prastoje vietoje.

Nusikalstamumas. Kaina gali pasirodyti gera iki kol pasitikrinsite rajono nusikalstamumą. Reiktų pasitikrinti internete, koks yra nusikalstamumo lygis, kad po to nereiktų bijoti ir investuoti į papildomas saugumo priemones.

Kaimynai. Gatvė yra tokia, kokie joje gyvena žmonės. Prieš perkant namą, pokalbis su šalia gyvenančiais žmonėmis padėtų suprasti, koks tai rajonas – ar tylus, ar kaip tik jame nuolat vyksta vakarėliai, koks yra įprastas bendravimas tarp kaimynų. Taip pat pokalbio metu galima išsiaiškinti, kad galbūt kai kurie gaatvės gyventojai turi šunis, kurie kasnakt staugia ir trukdo ramybei. Taip pat svarbus yra atstumas tarp šalia stovinčių namų, juk nenorite pro savo langą matyti kaimynų virtuvės?

Dažnai pamačius namą, jis gali patikti, net nepagalvojus, kad jo vertė nėra tokia gera, kaip kad bando sakyti pardavėjas. Nors nekilnojamas turtas gali atrodyti simpatiškai ir nuojauta gali kuždėti pirkti, tačiau galiausiai su galva reikia spręsti ar bus investuojama, ar ne.

FacebookGoogle+TwitterPinterestStumbleUpontumblrLinkedInDiggEmail

Komentarai

komentarai