radish.recycleladie_1361825156_1

Ekologiški namai – žalesnė planeta

Yra daug būdų, kaip žmonės gali tapti labiau eko-draugiškais. Daugiausia dėmesio sulaukia tie, kurie dėl to iškeičia automobilius į dviračius ar įsistato vėjo turbinas, saulės baterijas. Tačiau norint tapti labiau eko-draugiškais, nebūtina iš karto imtis drastiškų pokyčių. Pradedant nuo kelių mažų žingsnelių, kurie būtų vykdomi nuolatos, yra įmanoma efektyviai „pažalinti“ savo namus.

Rūšiavimas

Dažniausiai visi prisimena tik surūšiuoti butelius, nes už juos galima gauti kažkiek pinigų atgal. Tačiau reiktų nepamiršti ir stiklinių, plastikinių stiklainių, kuriuos tiesiog išmetame į konteinerį. Baterijos taip pat dažnai atsiduria bendrame šiukšlių maiše, nors nykdamos jos išskiria nuodingas medžiagas ir gali užteršti orą, vandenį ir dirvožemį. Miestuose būna daug baterijų punktų, kur galima atiduoti nebeveikiančias baterijas.

Taip pat – kuo daugiau naudojama, tuo daugiau vėliau reikės išmesti, todėl kelis sprendimus pakeitus galima sumažinti kiekį. Pavyzdžiui, popierinius rankšluosčius galima pakeisti medžiaginėmis šluostėmis. Vietoj popierinių puodelių galima naudoti termosą ir paprastus puodelius, o einant į parduotuvę galima prigriebti jau anksčiau naudotus maišelius.

Vandens nešvaistymas

Jau visi žino, kad prileista vonia išnaudoja tris kartus daugiau vandens nei dušas. Tačiau net ir būnant duše galima sumažinti vandens išnaudojamą kiekį. Tam pasitelkti galima skirtingas dušų galvutes, kurios kontroliuoja vandens srovės stiprumą – silpnesnė srovė gali išnaudojamo vandens kiekį sumažinti perpus. Taip pat nereiktų naudoti vandens, kuomet nereikia – pavyzdžiui muiluojantis rankas, valantis dantis.

Visų mėgstama indaplovė yra taupaus vandens ir energijos naudojimo priešas. Ja patartina naudotis tik tuomet, kai ji yra visiškai pilna.

Energija

Yra daug sprendimų, kaip galima sumažinti išnaudojamos energijos kiekį. Visų pirma, tai yra energiją taupančios lemputės. Net vienos lemputės pakeitimas į taupančią sumažina šiltnamio dujų išsiskyrimą iki 200kg. Jos taip pat neįkaitina oro, todėl mažiau reikia naudoti oro kondicionierių, kurio reiktų atsisakyti ne tokiomis karštomis dienomis bei tuo metu, kai nesate namuose.

Nereiktų palikti ir įjungto termostato, šviesų, tuo metu, kai tai nėra reikalinga. Norint taupiai vartoti energiją, reikia patikrinti, ar visi prietaisai veikia produktyviai, ar nėra kažkokių prietaisų, kurių galima nenaudoti (pvz., atsisakyti džiovyklės, televizoriaus miegamajame – nes galima prie jo užmigti ir jis toliau veiks). Norint išnaudoti mažiau dirbtinio apšvietimo, galima įstatyti stoglangius – taip ilgiau kambaryje pasiliks natūrali šviesa.

Šilumos sulaikymas

Norint sulaikyti šilumą, reiktų pasirūpinti sienų apšiltinimu, patikrinti ar yra sandarios durys, langai. Kuriant interjerą galima pasirinkti tas spalvas, kurios sulaiko šilumą bei tinkamais kambario akcentais. Kilimai taip pat padeda sulaikyti šilumą kambaryje, taip pat ir kokybiškos užuolaidos. Norint per daug nenaudoti termostato, galima įsigyti lubų feną, kuris nukreiptų šiltą orą žemyn.

Augalai

Jie yra ne tik gali būti kambario papuošimas, bet taip pat ir padėjėjai, kurie valo kambario orą nuo nuodingų medžiagų. Patartina kambaryje, kur daugiausia naudojatės kompiuteriu laikyti kaktusus, nes būtent jie geriausiai apvalo kambarius nuo elektrinių prietaisų radiacijos.

Nebūtina visais dalykais vadovautis, tačiau net pasirinkus kelis dalykus, namai gali tapti labiau eko-draugiški.

FacebookGoogle+TwitterPinterestStumbleUpontumblrLinkedInDiggEmail

Komentarai

komentarai