11110000

3D vizualizacijos galimybės prilygsta vaizduotei

„Kad idėja būtų stabili ir netektų blaškytis bei nekiltų abejonių perkant medžiagas, pirmiausia reikia susikurti savo idėjos viziją“, – teigia Kurgyvenu.lt kalbinamas „all3D.lt“studijos dizaineris Mantas Baranauskas. „all3D.lt“ dirba su interjero, baldų, medžiagų vizualizavimu, rūpinasi idėjos sugeneravimu ir įgyvendinimu. Šiandien Mantas pasakoja apie 3D vizualizacijos ypatybes.

Kas yra 3D vizualizacija ir kokios jos galimybės?

Vizualizacija kompiuterinės grafikos terminais reikštų „informacijos atvaizdavimą“. Mano nuomone, 3D vizualizacijos galimybės yra lygios vaizduotei. Iš tikrųjų, netgi galima būtų sakyti, jog ribų nėra (kaip ir vaizduotei). Naudojant vizualizaciją galima atvaizduoti įvairiausius dalykus: interjero detales, pastatus, augalus, gyvūnus ir t.t. Jos galimų naudoti temų spektras yra labai platus.

9_F2
Ar 3D vizualizacija yra retas ar jau dažnas reiškinys?

3D vizualizacija yra dažnai ir jau seniai naudojamas įrankis ir reiškinys.

Kodėl 3D vizualizacija svarbi kuriant namų interjerą ir eksterjerą?

Viskas visuomet prasideda nuo idėjos.Apsidairykite aplink: visi jus supantys daiktai kažkada buvo tik idėja. Galvoje turime daugybę minčių, todėl idėją dažnai sunku perteikti koncentruotai, aptariant tik žodžiu gana sudėtinga parodyti, kokį norime gauti rezultatą. Dažnai tai sukelia įvairių nesusipratimų. Manau, kad šią problemą galima išspręsti dar prieš pradedant imtis darbų. Kad idėja būtų stabili ir netektų blaškytis bei nekiltų abejonių perkant medžiagas, pirmiausia reikia susikurti savo idėjos viziją.

Kokia informacija būna suteikiama ir kokia informacija svarbiausia
kuriant 3D vizualizaciją?

Kūrėjui svarbu tiksliai išsiaiškinti poreikius ir žinoti, kokie yra gyventojų tikslai.Tuomet, turėdami interjero ar architektūrinę 3D vizualizaciją, galėsime matyti aiškų spalvinį sprendimą ir suderinamumą, taip pat realią būsimo projekto nuotrauką. Planuojant erdvę, svarbu suprasti realų erdvės, baldų mastelį, jų medžiagų darną, spalvų poveikį. Teisingas jų parinkimas ir išdėstymas erdvėje padės sukurti jaukesnę, intymesnę aplinką.

3mv

Kaip vyksta 3D vizualizacijos kūrimas ir kiek laiko tai užtrunka?

Visas procesas vyksta daug bendraujant ir ieškant sprendimų, pasirenkant bendrą stilių ir toliau detalizuojant. Tai, kiek laiko tęsis kūrybinis procesas, priklauso nuo projekto dydžio, nuo jo sudėtingumo ir kokybės. Taip pat svarbu, ką turime pavaizduoti. Pavyzdžiui ar vaizduojamivirtuvės baldai, ar daugiabučių namų kvartalas. Išpildymo, realizacijos laikas priklauso nuo kiekvieno projekto individuliai, nuo to, kokios kokybės reikalinga nuotrauka, kur vėliau ji bus naudojama, koks formatas ir nuo daugelio kitų dalykų.

Ar 3D vizualizacija gali atrodyti geriau negu pabaigtas darbas? ar
atvirkščiai?

Jeigu vizualizacija naudojama katalogams, reklaminėse medijose ar pan., tuomet produktas yra lygiai toks, koks yra realybėje. Ji kuriama pagal tikslius brėžinius, laikantis realaus mastelio. Tačiau mes galime sukurtiir aplinką-emociją,parinkti gerą saulėtą orą ir t.t. Tai gali būti prilyginama profesionaliai foto sesijai ir suteikia daugiau laisvės improvizacijai.

Jeigu kuriame pačią idėją, koncepciją, o vėliau pereiname prie techninės dalies, prie įgyvendinimo, gali atsirasti nežymių skirtumų, tačiau jie nekeičia nei esmės, nei funkcionalumo.

tur2

 

FacebookGoogle+TwitterPinterestStumbleUpontumblrLinkedInDiggEmail

Komentarai

komentarai