Britas atrado būdą, kaip namuose palaikyti šilumą – vos už kelis litus (video)

namu sildymas

Pora gėlių vazonų, kepimo skarda ir mažos žvakutės (liaudyje dažnai vadinamos „tabletėmis“) – tai trys pagrindiniai dalykai, kurių prireiks, jei nuspręsite išbandyti britų žurnalisto Dylan Winter metodą apšildyti patalpai. Jo teigimu, normaliai temperatūrai palaikyti pakanka vos 8 pensų per dieną. Pavertus lietuviška valiuta – išeitų, jog namus šildytis galima už kiek mažiau nei 1 Lt per parą arba… 30 Lt per mėnesį. Ar tai įmanoma?

Kad ir kaip neįtikėtinai tai skambėtų – D. Winter‘is tvirtina, jog nedidelį savo kambarį jis sugeba įšildyti vos per 8 val. Ir – beprotiškai pigiai. Tiesa, ar toks šildymo metodas yra pats tinkamiausias – abejonių kyla. Juk degdamos žvakės išskiria parafiną, kuris nėra itin naudingas sveikatai. Kita vertus, jei tai išties veikia ir netikėtai reikia kiek pašildyti, tarkim, sodo namelį – būdas gal ir vertas išbandymo. Bent iš smalsumo.

Savadarbis brito šildytuvas atrodo taip. Kepimo skardoje pastatomos 4 uždegtos „tabletinės“ žvakutės. Jos uždengiamos moliniu vazonu, o jo dugne esanti skylute (skirta, kad vazone nesikauptų vanduo), uždengiama nedideliu metalo gabalėliu. Tokį gabalėlį galima gauti iš jau sudegusios „tabletinės“ žvakutės. Tuomet visas šis „statinys“ – apvožiamas dar vienu, gerokai didesniu moliniu vazonu.

sildymas vazonais

Britas sako, kad jam pakanka 8 žvakučių per dieną, apšildyti nedideliam kambariui

Šios „tabletinės“ žvakės dega net 4 val., todėl per dieną jų prireikia vos 8 vienetų (4 ryte ir 4 per pietus). Žinoma, jei jūsų kambarys didesnis – gali prireikti bent dviejų tokių prietaisų.

Toks savadarbis šildytuvas, teigiama, gali įšildyti patalpą dėl ganėtinai seniai žinomo šilumos konvekcijos reiškinio. Žvakių liepsnos įkaitintas oras kyla aukštyn, o vėsus – leidžiasi atgal ant jų. Prasideda cirkuliacija, kuri, galų gale, šiltą orą išstumia pro didžiojo vazono kiaurymę į kambarį. Tačiau, vėlgi, kambarys turėtų būti labai nedidelis, kad vieno tokio įrenginio užtektų.

sildymas

Maždaug taip turėtų atrodyti jau veikiantis įrenginys

Beje, jei išbandysite tokį prietaisą namuose – būkite atsargūs. Mažasis vazonas įkaista iki gan didelės temperatūros, todėl reikėtų pasistengti, kad jo nepasiektų vaikai ar mylimas naminis gyvūnėlis.

Tiems, kam tai vis dar skamba fantastiškai (beje, Kurgyvenu.lt komandai taip pat) – kviečiame pasižiūrėti paties D. Winter’io sukurtą video klipą (anglų k.). Beje, jei nuspręsite išbandyti – lauksime jūsų įspūdžių mail@kurgyvenu.lt.

FacebookGoogle+TwitterPinterestStumbleUpontumblrLinkedInDiggEmail

Komentarai

komentarai