railroad_1920x1200

Tikslesni duomenys: ar naktį jūsų nepažadins traukinys?

Projektas Kurgyvenu.lt pradėjo bendradarbiauti su Valstybine geležinkelio inspekcija prie Susisiekimo ministerijos, todėl nuo šiol portalo lankytojai galės gauti tikslesnius duomenis, susijusius su geležinkelių tiukšmu jų gyvenamojoje teritorijoje.

Iki šiol portale Kurgyvenu.lt pateikiami geležinkelių triukšmo duomenys buvo gaunami iš atvirųjų duomenų šaltinių, pateikiamų Vilniaus miesto savivaldybės. VGI pateikta informacija apie pagrindinio geležinkelio ruožo Naujoji Vilnia – Kaišiadorys triukšmą leis ne tik tiksliau įvertinti triukšmo rodmenis bei jo pasiskirstymą per parą, tačiau ir išplėsti informaciją geografiškai.

„Tokių duomenų viešinimas teikia didelę naudą verslo subjektams ir valstybės institucijoms jis parodo, kur reikia imtis tam tikrų triukšmo mažinimo priemonių. Gyventojams jis naudingas renkantis būstą – gyvenamosios aplinkos triukšmo lygis daugeliui yra labai svarbus kriterijus“, – sako VGI projektų vadovas Rimtautas Dališanskis.

Pasitikrinti, koks geležinkelių triukšmo lygis yra jų gyvenamoje teritorijoje, gyventojai gali užsukę į portalą www.kurgyvenu.lt ir įvedę savo adresą paieškos sistemoje. Jei geležinkelių triukšmas siekia namą, kurio adresą tikrinote – greta namo bus atvaizduota, koks triukšmo lygis tam tikru paros metu bei ar jis vis dar saugus, ar jau laikomas pavojingu.

FacebookGoogle+TwitterPinterestStumbleUpontumblrLinkedInDiggEmail

Komentarai

komentarai