Prisidėkime prie mažo Kalėdinio stebuklo – kad knygos pasiektų ir kaimiškas vietoves

68-69

Gera knyga, šiltas pledas ir jauki sofa – yra būtent tai, su kuo asocijuojasi ilgai, tamsūs ir šalti žiemos vakarai. Na, dar ir arbatos puodelis šioje kompozicijoje – visai į temą. Tiesa, pačios naujausios knygos prieinamos ne visiems.Kaimiškų vietovių vaikai naujų leidimų laukia ganėtinai ilgai, o dažnai – ir turi vienu tomu dalintis su visa savo bendruomene.

Būtent todėl kviečiame prisidėti prie kasmetinės leidyklos „Nieko rimto“ ir Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo organizuojamos kalėdinės akcijos. Nedidelis mūsų visų sukurtas stebuklas – leis vaikams kaimiškose vietovėse skaityti naujas, vis dar kvepiančias ir spalvingas knygas.

Kaip ir kasmet, šiemet akcijos metu pasirodė specialus knygos leidimas –  Franko L. Baumo „Nuostabusis Ozo šalies burtininkas“. Viena svarbiausių pamokų joje yra apie tai, jog svarbiausia įžvelgti stebuklą net ir paprastuose dalykuose. Šis gyvenimiškas patarimas Lietuvoje žinomas jau daugiau kaip 20 metų. Su Keistuolių teatro spektakliu „Geltonų plytų kelias“, sukurtu pagal knygą „Nuostabusis Ozo šalies burtininkas“, spėjo užaugti kelios Lietuvos vaikų kartos. Vaikų, kurie mažiau bijo, bet daugiau nori ir daugiau gali. Juk būtent taip Bailiojo Liūto klausė Dorotė, Kaliausė ir Geležinis Medkirtys – „Labiau nori ar labiau bijai?“.

Šie keturi veikėjai geltonų plytu keliu traukė ne tik į Smaragdo miestą, bet ir savo svajonių link. Klasikinė istorija kviečia keliauti po neregėtą Ozo šalį, moko tikėti stebuklais, rūpintis artimaisiais ir veja tolyn širdgėlą bei slogučius. Šio šviesos ir lengvumo pojūčio savo iliustracijomis siekė ir knygos dailininkas – australas Robertas Ingpenas. Jis už savo kūrybą yra apdovanotas Hanso Christiano Anderseno medaliu, kuris vaikų literatūros srityje prilygsta Nobelio premijai ir yra teikiamas patiems geriausiems kūrėjams.

„Nuostabusis Ozo šalies burtininkas“ pasakoja apie troškimus ir svajones, o, artėjant šventėms, apie juos vis dažniau imame galvoti ir mes. Su šventine nuotaika dažnai ateina noras būti bent šiek tiek geresniems. Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondas bei leidykla „Nieko rimto“ suteikia progą padaryti mažą, bet daug gėrio atnešiantį darbą. Nuo lapkričio pradžios visi, perkantys knygą „Nuostabusis Ozo šalies burtininkas“, prisidės prie kalėdinės akcijos ir parems kaimo vietovių mokyklas ir vaikų globos namus. Dalis lėšų, surinktų pardavus šią klasikinę istoriją, virs knygomis, kurios nukeliaus į provincijos mokyklų ir vaikų globos namų bibliotekas.

„Kaimo vietovių vaikams pati naujausia literatūra dažnai yra neprieinama arba tokių knygų bibliotekos turi vos po vieną kitą. O tam, kad vaikai užaugtų savarankiškai mąstančiomis asmenybėmis, labai svarbu, jog knyga juos lydėtų nuo pat mažens“, – sakė leidyklos „Nieko rimto“ vadovas Arvydas Vereckis. – „Todėl mes labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad kartu su Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondu galime prisidėti prie šio itin svarbaus proceso.“ Anot A. Vereckio, penktus metus besitęsianti akcija jau tapo gražia tradicija, kurios laukia ir leidyklos naujienas sekantys klientai. „Nuostabusis Ozo šalies burtininkas“ didelio dėmesio susilaukė vos paskelbus apie jo išleidimo faktą, todėl tikimės, kad rezultatai bus puikūs“, – sakė leidyklos vadovas.

Knygą jau dabar galima rasti internetinėse parduotuvėse ir knygynuose.

www.niekorimto.lt informacija

nuostabusis_ozo_salies_burt_d

FacebookGoogle+TwitterPinterestStumbleUpontumblrLinkedInDiggEmail

Komentarai

komentarai