Mano miestas: koks jis?

Nuo senų laikų žmonės gyveno netoli ežerų, upių, derlingų žemių. Kraustydavosi iš vieno žemyno į kitą, kol surasdavo tinkamą vietą gyventi, auginti vaikus. Kiekviena gentis ar tauta turėdavo savo konkrečius tikslus ir kriterijus, pagal kuriuos įsikurdavo vienoje konkrečioje vietoje. Tuomet su pasididžiavimu galėdavo sakyti – čia mano gyvenamoji vieta, mano miestas. Panagrinėkime detaliau, kaip dabar šį klausimą sprendžia Lietuvos piliečiai.
Šiuo metu Lietuvoje miestas apibūdinamas kaip kompaktiškai užstatyta gyvenamoji vietovė, turinti daugiau kaip 3000 gyventojų, kurių daugiau kaip 2/3 dirbančių asmenų dirba pramonėje, verslo bei gamybinės ir socialinės infrastruktūros srityse. Lietuvoje yra 103 miestai, iš kurių didžiausias – Vilnius, o antras pagal dydį – Kaunas.

Pagrindinis kriterijus statistiniam lietuviui renkantis namą ar butą yra bendra būsto kaina. Taip pat svarbu žinoti, kiek kainuoja šildymas ir kiek reikės mokėti už komunalines paslaugas.

Jeigu mano miestas galite pavadinti vieną iš 103 Lietuvos miestų ir ieškote buto ar namo, būtinai atkreipkite dėmesį į kitus kriterijus (oro taršą, triukšmo lygį, šalia esančias pramonės įmones, atstumus iki darželių, mokyklų, lankytinų vietovių), kurie papildomai nieko nekainuoja, tačiau gyventi bus kur kas sveikiau ir patogiau jums ir jūsų vaikams. O tai nekainuoja todėl, kad už tą pačią kainą galite nusipirkti butą keliuose skirtinguose rajonuose ar gatvėse.

Jeigu norite daugiau sužinoti apie gyvenamąją vietą, kurią vadinate mano miestas, ar išsamiau įvertinti savo namo, daugiabučio privalumus ir trūkumus, apsilankykite portale www.kurgyvenu.lt.

FacebookGoogle+TwitterPinterestStumbleUpontumblrLinkedInDiggEmail

Komentarai

komentarai