cute-and-artistic-open-balcony

Balkonas – ne tik vieta džiauti skalbiniams

Balkonai dažnai tampa vieta, kurioje atsiduria nereikalingi daiktai ar tiesiog džiaustomi skalbiniai,tačiau pamirštama, kad jie gali būti naudojami ir kaip dar vienas mažas kambarys, kuriame lengviau nei kituose kambariuose gauti saulės teikiamo vitamino D. Balkono paskirtis gali keistis ir nuo metų laikų, ir nuo balkono savininko poreikių bei įpročių.

Dalinamės keletu idėjų kaip išnaudoti šią būsto erdvę bei suteikti jai daugiau jaukumo.

Vieta popiečio kavai. Balkoną galima įsirengti kaip nedidelę vietą popietės pasisėdėjimams – staliukas, krėslas ir baigta! Tik reikia prisiminti, kad jei balkonas neįstiklintas, baldus gali tekti uždengti arba rinktis atsparius aplinkos poveikiui.

Atsipalaidavimo kambarys. Balkonas toje pusėje, kurioje nėra gatvės ar triukšmo? Tuomet ant žemės galima pamėtyti pagalvėlių ramiai meditacijai arba išsitempti hamaką per visą balkono ilgį ir tiesiog atsipalaiduoti po dienos darbų. Galima taip pat pasistatyti šezlongą, paguldyti čiužinių – juk vasarą galima miegoti po žvaigždėmis!

balcony-garden-plants

Kilimas.Įvairiaspalvis kilimas iš karto suteiks balkonui jaukumo, ant jo bus malonu stovėti basomis. Tačiau jį galima pasitiesti tik jeigu balkonas įstiklintas. Beje, patiesus netikros žolės kilimą – balkonas gali tapti panašiu į mažą sodą.

Plytelės. Linksmos plytelės suteiktųbalkonui linksmumo, tačiau vertėtų nepamiršti, kad nuo jų gali sklisti šaltis (ypač jei planuojama plytelėmis iškloti grindis).

Dažai. Išsiskirianti balkono spalva iš karto patraukia dėmesį. Tik reikia nepamiršti derinti spalvų su namo eksterjero detalėmis.

small-balcony-furniture-in-garden-ideas
Sodas.Jeigu gyvenimas mieste nusibodo, galima nedidelį sodelį įsirengti savo balkone. Tai gali būti vazoninės gėlės, stovinčios ant žemės ar tam tikrų pakylų, gėlės pakabintos ant balkono krašto. Taip pat balkone galima auginti ir daržoves – juk savo išaugintos daržovės skanesnės!

Šviestuvai. Jei visa diena užimta, balkonas gali būti skirtas vakaro malonumams. Įvairūs šviestuvai sukurs skirtingas nuotaikas ir patrauks praeivių dėmesį. Tiesa, kartu su šviestuvais reikėtų pasirūpinti ir vamzdžius atbaidančiomis priemonėmis, nes šviesa šiuos įkyruolius itin masina.

Amazing-Balcony-Design-Ideas_11
Permatomas balkonas. Stiklinės, o ne betoninės balkono sienos suteiks daugiau žavesio, tačiau tokį sprendimą reikėtų rinktis tik nebijantiems aukščio. Permatomumas suteiks pojūtį, kad balkonas neturi ribų.

Atkreipkite dėmesį, jog prieš darant pakeitimus balkone, reikėtų išsiaiškinti, kiek svorio jis gali išlaikyti – galbūt gali tekti keisti suplanuotas medžiagas ir baldus lengvesniais. Taip pat reikia nepamiršti, kad Lietuvoje yra keturi metų laikai, taigi kai kurie dalykai, kurie tiks vasarą, gali netikti žiemą.

FacebookGoogle+TwitterPinterestStumbleUpontumblrLinkedInDiggEmail

Komentarai

komentarai