questions-you-should-ask-before-buying-a-house

Perkate būstą? Pirmiausia įvertinkite savo poreikius ir galimybes

Dauguma pirkėjų ieškodami būsto ir jo neradę kreipiasi pagalbos, nes didelė dalis jų praleidžia pirmąjį ir tikrai svarbų žingsnį – pilną pasiruošimą ir planavimą. Paklausus kaip ilgai jie ieško būsto, daugumos atsakymai – jog daugiau nei pusę metų ar metus. Sekantis klausimas – kodėl iki šiol neišsirinko ir neįsigijo, kaip taisyklė sulaukiama atsakymo, jog „nerandu tinkamo“.

Paklausus kokiais kriterijais vadovaujantis jie ieško nekilnojamo turto, daugumos atsakymai būna gana abstraktūs: „norėčiau didesnio… geresnio… ramesnėje vietose“ ir pan. Galima susidaryti įspūdį, kad pirkėjai nežiūrį į įsigijimą atsakingai ir rimtai. Nusprendus nusipirkti būstą reikia rimtai „kibti“ į paiešką ir atsižvelgti į daug kitų aspektų, kurie turi daryti įtaką apsisprendimu. Ir žinoma, stoka objektyvių žinių apie rinką neleis argumentuotai įvertinti turto, ir visa tai prives prie klaidingo sprendimo ir nuostolių.

Pirmas ir vienas iš svarbiausių žingsnių – sudaryti tikslų norimo būsto paveikslą. Pagalvoti, kokiomis savybėmis turi pasižymėti ieškomas būstas, kad būtų geriausiai patenkinti pirkėjo lūkesčiai ir neperžengtos galimybių ribos. Taip pat atskirti kurios būsto ypatybės yra privalomos, o be kurių galima ir apsieiti.

Žemiau pateikėme svarbiausių būsto vertinimo kriterijus:
1. kaina;
2. vieta;
3. kambarių skaičius ir plotas;
4. šildymo tipas ir komunaliniai mokesčiai;
5. buto aukštas name;
6. namo ir laiptinės būklė;
7. kaimynai;
8. namo aplinka (vaikų žaidimo aikštelės, automobilių stovėjimo vietos) ir kaip ji prižiūrima;
9. pageidaujama infrastruktūra (kaip toli yra prekybos, laisvalaikio ar poilsio centrai, mokykla, darželis, viešojo transporto susisiekimo galimybės, ar patogu vykti į darbovietę / automobilių kamščių intensyvumas ir pan.);
10. buto suplanavimas ir kokie objektai jam priklauso (ar yra balkonas; terasa; sandėliukas; rūsys, palėpė, garažas, parkavimo vieta ir pan.);
11. langų išsidėstymas;
12. apdailos ir įrengimo lygis;
13. pastato konstrukcijos;
14. ar būstas apstatytas baldais;
15. įsikraustymo terminas ir rankpinigiai.

Pirkėjai kriterijus pagal pirmenybes išdėsto skirtingai. Vieniems kaina svarbiau už vietą, kiti didelį dėmesį skiria ar būstas yra toli nuo centro ir į kainą neatsižvelgia. Svarbiausia, tiksliai ir aiškiai žinoti kokio būsto norima. Sudarius prioritetų sąrašą visuomet sutaupoma ne tik laiko, bet ir išvengiama papildomų išlaidų. Suradus dominantį skelbimą reiktų išskirti kokia informacija nepaminėta skelbime ir ją išsiaiškinti skambučio metu taip bus sutaupoma laiko ir nereiks važiuoti apžiūrėti kiekvieno parduodamo būsto. Atvykus į būsto apžiūrą, visada patariama vadovautis prioritetais, kurie yra išskiriami tik pradėjus paiešką. Dar geresnė idėja – susirašyti visus rūpimus klausimus, ko paklausti savininko. Tokiu būdu visa svarbi informacija bus išsiaiškinta ir bus lengviau priimti sprendimą.

Patariama susidaryti lentelę su būsto privalumais ir trūkumais, taip galima lengviau palyginti kelis variantus. Visi šie žingsniai padeda greitai ir kryptingi išskirti svajonių būstą, kuris patentins visus poreikius ir lūkesčius.

Taigi, pirmas ir vienas iš svarbiausių žingsnių perkant būstą ir norint sutaupyti ne tik laiko bet ir pinigų – savo poreikių nustatymas ir galimybių įvertinimas. Kiekvienas pirkėjas turi žinoti kokio būsto nori ir kam teikia pirmenybę.

FacebookGoogle+TwitterPinterestStumbleUpontumblrLinkedInDiggEmail

Komentarai

komentarai